biwaki – kajaki

BIWAKI – KAJAKI

Coraz bardziej popularny sposób na oderwanie się od cywilizacji oraz codziennych problemów. Aktywna forma wypoczynku oraz zdobywanie survivalowych tajników obcowania z naturą, niekiedy w trudnych warunkach pogodowych, gwarantują piękne i niezapomniane chwile dla wytrwałych kajakarzy. Wybierając spływ połączony z biwakiem, Państwo wybierają czy bagaże( namioty śpiwory, wyżywienie) płynie w kajakach, czy też będą przewożone lądem do miejsc biwakowych. Aby ułatwić zmęczonym kajakarzom organizację miejsca biwakowego, możemy zapewnić wyżywienie, drewno na ognisko, oraz zrobienie zakupów dla chętnych.

Na kilkudniowe spływy polecamy skorzystanie z zabezpieczenia ratowników WOPR, którzy na czas noclegu nie muszą przebywać na polu biwakowym, aby nie psuć Państwu swojej integralnej atmosfery. Ratownicy przyjeżdżają rano, spływają do kolejnych miejsc noclegowych i wracają z kierowcą do bazy. Oczywiście decyzję pozostawiamy Państwu.

Oto harmonogram dwu dniowej biwakowej imprezy kajakarskiej: (Dni i godziny oczywiście mogą ulec zmianie, jest to jedynie forma przykładowa weekendowego biwaku na kajakach) 

 

HARMONOGRAM:

 

Piątek

W godzinach południowych uczestnicy zbierają się we wcześniej ustalonym miejscu. Po załadowaniu bagaży wyjazd do ustalonej wcześniej miejscowości. Około godziny 14 rozładowanie kajaków i bagaży.

15:00 – Przygotowanie kajaków i początek pierwszego etapu spływu – spływ około 15 km

18:00 – Dobicie do wyznaczonego wcześniej miejsca, rozładowanie bagaży, przygotowanie namiotów, czas wolny, ognisko itp.

Sobota

08:30 – pobudka, toaleta poranna, śniadanie

09:30 – Pakowanie, załadowanie bagaży i przygotowanie kajaków do dalszej trasy.

12:00 – Początek drugiego etapu spływu, na trasie postój na plaży i przerwy na posiłek

17:30 – Dopłynięcie do ustalonego miejsca biwakowego

17:45 – Rozładowanie bagaży, rozstawienie namiotów, czas wolny, ognisko itp. Propozycje gry w paintball, gry terenowe

Niedziela

08:30 – Pobudka, toaleta poranna, śniadanie

09:30 – Pakowanie, załadowanie bagaży i przygotowanie do wypłynięcia

10:00 – Początek spływu, na trasie postoje  i przerwy (dystans około 20km)

16:00 – Dopłynięcie do celu

Podczas biwaków nie kładziemy nacisku na intensywność spływania, tylko na komfort i wypoczynek w spokojnej atmosferze. Podczas spływu trochę czasu zajmują postoje, kąpiele i inne atrakcje, także uczestnicy nie będą narzekali na monotonię biwakowania