foto plenery

KAJAKARSKIE PLENERY FOTOGRAFICZNE

Kajakarstwo to nie tylko wyznaczanie dystansu do przebycia, ale również możliwość sfotografowania dziko występującej fauny i flory. Dlatego też stworzyliśmy propozycję fotograficznych wypadów kajakarskich, o określonych porach dnia, tak aby umożliwić zamrożenie pięknych chwil nad wodą podczas różnych pór roku. Trasy spływów dobieramy pod kątem walorów estetycznych przyrody i występujących na szlaku budowli i zabytków. Przykładem takiej trasy może być szlak na rzece Chodelka – Wisła.  Początkowo znajdujemy się wśród bujnej nadrzecznej roślinności, po czym przemierzając koło skarpy dobrskiej docieramy do ujścia Chodelki i rozpoczynają się piękne widoki z nad Wisły. Już na drugim brzegu wyłaniają się pozostałości po zamku w Janowcu. Chwilę później na prawym brzegu Wisły rozprzestrzenia się wysoko skarpa w Męćmierzu ze starym Wiatrakiem – koźlakiem. Płynąc dalej prawą stroną widzimy wyłaniający się z nad wiślanych mierzei Kazimierz Dolny oraz Góra Trzech Krzyży. Istotną różnicą w fotografowaniu takich miejsc jest inny punkt spojrzenia na krajobraz z wody niż z lądu.

Oprócz kajaków proponujemy fotograficzne wypady na  dwóch łodziach motorowodnych co również stwarza możliwości zrobienia niesamowitych ujęć.

Formę spływu (kajak, motorówka) ustalamy telefonicznie. Godziny wypraw polecamy o wschodzie słońca oraz przed zachodem słońca, jednakże pozostajemy do dyspozycji Państwa.